ZÁKAZNICKÁ PODPORA:  + 420 775 614 460

Indukční vařič dvouplotýnkový 2015

Vaření na principu elektromagnetické indukce má vysokou účinnost vaření, malou spotřebu dvouplotynkovyvaric 2015energie (98% elektrické energie je přeměněno na teplo, které ohřívá pouze dno hrnce, nedochází k tepelným ztrátám jako na klasické plotýnce či varné desce). Deska sama identifikuje velikost dna nádoby. Při vaření na indukčním vařiči je třeba používat nádobí určené přímo pro indukční vařiče. Vaření je zcela bezpečné, neboť povrch varné desky zůstává i při ohřevu chladný.

  • Úspora energie a času
  • Moderní design
  • Snadná údržba
  • Jednoduchá obsluha


Doporučená prodejní cena: 16 999 Kč

VIDEOPopis výrobku
Jak indukční desky fungují?
Princip indukčního vaření spočívá v tom, že mezi feromagnetickým dnem nádoby položené na povrchu a měděnou cívkou umístěnou pod plotnou vzniká elektromagnetické pole. Nepřetržitě zahřívá dno nádoby podle stupně nastaveného výkonu. Po vypnutí pak dochází k velmi rychlému chladnutí. Test s 1 litrem vody uvařené na 60 °C ukázal, že zatímco sklokeramická deska chladne 25 minut a plynová 14, indukci stačí pouhých 6 minut. V průběhu vaření tak odpadá nebezpečí popálení a majitel se nemusí bát ani případného požáru, který by mohl hrozit při manipulaci s otevřeným ohněm.

Výhodou indukční varné desky je také její schopnost reagovat velmi rychle. Pokud výkon snížíte či zvýšíte, změnu pocítíte okamžitě. S indukcí je možné regulovat teplotu s přesností na  1 °C.

K základnímu vybavení indukčních desek patří dotykové ovládání a bezpečnostní prvky, které jsou nepostradatelné nejen pro rodiny s malými dětmi. Signalizace zbytkového tepla svítí, pokud je spotřebič stále ještě nahřátý na více než 60 °C a kuchaři by mohlo hrozit popálení. Stejně tak oceníte dětskou pojistku, která znemožní použití funkcí. Pro pohodlné vaření slouží časovač, díky kterému je možné nastavit délku vaření, což oceníte třeba při vaření vajec, těstovin či knedlíků.

Technické parametry

  • 220-240V/50Hz
  • 3100W
  • Teplotní rozsah 60°-240°C
  • Nastavení doby vaření: 0-180min 


Certifikáty
rohs
Tento výrobek byl akreditován v laboratořích ITC Zlín.

Ke stažeNÍ
>> Návod k použití